ieva lėckaitė-bražiūnienė

Ieva Lėckaitė-Bražiūnienė

Vaikų ligų gydytoja, vaikų endokrinologė Ieva Lėckaitė – Bražiūnienė

 

Jei pageidaujate šios gydytojos nuotolinės konsultacijos, spauskite šią nuorodą: https://mamaassergu.lt/parduotuve/produktas/gyd-ievos-leckaites-braziunienes-vaiku-endokrinologes-e-konsultacija/

 

Esu gydytoja vaikų endokrinologė, baigusi pediatrijos studijas Vilniaus Universitete. Vėliau baigiau pediatrijos bei vaikų endokrinologijos rezidentūras Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur įgijau pediatro ir vaikų endokrinologo kvalifikaciją. Iki 2008 metų dirbau vaikų endokrinologe JAV, o dabar jau 11 metų gimtojoje Lietuvoje.
Konsultuoju šeimas visais su vaikų endokrinologija susijusiais klausimais, įvertinu vaikų augimo, svorio kitimo, lytinio brendimo procesus. Skiriu bei įvertinu hormoninius ir metabolinius tyrimus, aptariu su šeimomis normalius vaiko raidos variantus bei susirūpinimą keliančias būkles. Kiekvienas vaikas yra unikalus tiek savo biologinėmis tiek psichologinėmis savybėmis. Tai lemia įvairūs genetiniai, aplinkos bei vidiniai veiksniai, o taip pat ir galimi sveikatos sutrikimai. Dėl to endokrininis įvertinimas yra labai įvairiapusis ir leidžia šeimai susidaryti pilną įspūdį apie vaiko sveikatos būklę kiekviename raidos etape ir numatyti tolesnį jos vystymąsi.

 

Vaikų endokrinologija apima tokius klausimus kaip:

  • Vaiko augimo sutrikimai
  • Neįprastas svorio kitimas, nutukimas ir su tuo susiję metaboliniai pokyčiai
  • Lytinio brendimo eiga bei sutrikimai
  • Skydliaukės funkcijos sutrikimai
  • Gliukozės (kraujo cukraus) apykaitos sutrikimai bei cukrinis diabetas
  • Vandens ir druskų apykaitos sutrikimai bei necukrinis diabetas
  • Antinksčių funkcijos sutrikimai
  • Pasmegeninės liaukos (hipofizės) funkcijos sutrikimai
  • Kalcio ir vitamino D apykaitos bei kaulų vystymosi sutrikimai

 

Aš ypač domiuosi visuminiu vaiko sveikatos įvertinimu, tiek fiziniu, tiek psichologiniu, nes joks organas žmoguje neveikia atskirtai. Endokrininė sistema funkciškai sujungia visą mūsų organizmą į vieningą visumą. Suprasti ir paaiškinti pacientams jų būklės priežastis bei būdus pasiekti optimalią sveikatą yra mano pagrindinė užduotis ir siekiamybė.

 

Šalia mano profesijos mane domina pasaulio ir žmogaus giluminis pažinimas. Mėgstu būti gamtoje ir ją stebėti, užsiimti įvairia kūryba. Auginu vieną dukrą ir daug gėlių.